Brdy 10.6.2023

MTB-O dvojic Brdy 2023

Krásná trasa postavená v ještě nevytěženém terénu, počasí se taky povedlo. výsledky najdete v rubrice WRC.

 

Kdy:      v sobotu 10.června 2023Výklad tratě a upřesnění pravidel závodu bude v sobotu ráno v 9:30 hod., start hned po výkladu (10:00) v intervalech 2-3 min, poslední možný start bude v 11:15!!. 

Kde:      Hospůdka u Kozlerů, Mirošov, Skořická 146, souřadnice startu 49.6874594N, 13.6683006E.  (Gambrinus 10 za 30 Kč a Kozel 11 za 35 Kč.)

Letos tedy není start v okolí Rožmitálu pod Třemšínem! Mirošov má výborné spojení s Prahou po silnici i železnici a umožní vám poznání jiné části Brd.
Téma letošního závodu je Významné osobnosti Podbrdska. Závod se jede jako scorelauf s podobným systémem bonifikací jako v posledních patnácti letech. Kontroly jsou podle barev rozděleny opět do čtyř skupin. Na černých kontrolách získáváte pouze klasickým způsobem určené body. Hodnotu bodů poznáte přímo z čísla kontroly. Na barevných kontrolách (červené,zelené a modré) navíc bude možné získat bonus za získání všech kontrol jedné barvy. Kromě označovacích kleštiček budou na těchto kontrolách také nálepky s částí obrázku. Na obrázcích budou významné osobnosti, jejichž život byl spojen různým způsobem s Brdami a okolím . Za uhodnutí osobností, která jsou na obrázcích, bude možné získat další body. K závodu dostanete vytištěné mapy s vyznačenými kontrolami. Část kontrol bude na mapě OB (orientačního běhu).
Časový limit bude letos 6 hodin, navíc se poskytuje doba 30 minut po obdržení mapy před vlastním startem pro možnost promyslet si taktiku pro závod. Poslední možný příjezd do cíle bude v 18:30!! Některé kontroly jsou mimo cestu s dohledávkou. Doporučujeme horské kolo, helmu, a mapník, nutná je též buzola, azimuty jsou použity v popisech kontrol!
Timeout bude v místě startu a cíle. Letos, bohužel, v místě není možné ubytování. Kdo by se chtěl někde v okolí ubytovat, musí si zajistit ubytování sám. Ubytování je možné například v Dobřívi zde: hamrovka.cz. Startovné je 200 Kč za osobu, pro děti bude sleva.

Pozn.:     z bezpečnostních důvodů se jedná o závod dvojic a závodník, který jede sám , bude penalizován koeficientem 0,9. Pro výpočet konečného bodového zisku se též používá koeficient podle věku závodníků. Liší se mohou přidat do trojice.

 Libor Hnyk
tel: 723 572 120 nebo 724 644 934
lhnyk@centrum.cz

Přihláška

  • 2. borec při závodech dvojic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

css.php