Liška 21.10.2023

HON NA LIŠKU 

51. ročník horolezeckého orienťáku, kde záleží víc na chytrosti než na rychlosti

Datum:            21.10.
Místo:              Restaurace V Ráji, stejně jako předloni a mnohokrát před tím . Pro nováčky: Ráj 7, Mšeno.
3 kategorie:    Tentokrát uděláme  dospělí,  děti bez doprovodu rodičů, děti s doprovodem rodičů
Přihlašování:  prosíme, hlaste se do 17.10. buď přes online přihlášku na webu hk-rac.cz viz níže nebo na mail pavelhokr@centrum.cz . Zajímá nás pouze jméno (přezdívka) a kategorie, jde nám pouze o to, kolik máme vytisknout map. Do přihlášky připište do poznámky kategorii dětská / dospělá. U dětské kategorie se zatím nemusíte rozhodovat, jestli s doprovodem dospělého nebo bez doprovodu, mapa bude stejná.
18.10. budeme tisknout mapy podle počtu přihlášených.
Startovné:      200 na dospělou dvojici, 150 na dětskou dvojici (skupinku)

Dospělí:         Startovat můžete kdykoli mezi 9 – 11 h,  Limit 5 hodin.
Závodí se ve dvojicích. Jiný počet než 2 bude s nevolí tolerován, ale pokud připouštíte možnost, že se dostanete na bednu, tak ten počet 2 dodržte
S sebou potřebujete něco spolehlivého na psaní. Hodí se fólie zejména jako pytlík na trhací otázky. Když bude pršet, doporučuju i druhou fólii na mapu. Kompas záleží na vás, jestli ho chcete při orientaci v mapě, jinak potřeba není. Lezecké pomůcky nepotřebujete.
Mobil během závodu nepoužívejte k něčemu, co by vám pomohlo k lepším výsledkům, jako třeba zjistit, kde to jsem. Na hodiny na mobilu se koukat můžete a nastavit si budík na blížící se limit taky můžete
Na startu dostanete mapu se zakreslenými liškami a arch na prokázání nalezení lišky a odpovědi na otázky. Každá liška bude papír s obrázkem lišky a u ní budou orienťákové kleště. V archu kleštěmi procvaknete příslušné políčko. Do 20 metrů od lišky budou otázky. Ve většině případů si otázky budete moci odtrhnout, vzít s sebou a odpovědět na ně kdykoli později. Pokud tam už náhodou budou zbývat jen poslední otázky, tak je tam nechte a vyfoťte si je. Odpovědi pak zaznamenávejte do archu. Většina odpovědí bude jen výběr možností a vy většinou zapíšete jen písmeno nebo číslo, ať se nám to pak snadněji hodnotí
Hodnocení:  za nalezení lišky získáte body, za správné odpovědi získáte body, za překročení limitu ztratíte body. Systém bodování bude zveřejněn až na startu. Sice to všichni vědí, ale nemůžeme to nenapsat: Dvojice s největším počtem získaných bodů se stává vítězem a tím na tuto dvojici připadá povinnost pořádat následující ročník lišky.

Děti:             Pro děti máme 2 kategorie: s doprovodem dospělých a bez doprovodu dospělých. Průběh závodu (lišky, mapa, otázky) je pro obě kategorie totožný. Jde jen o to, abychom při vyhlášení hodnotili zvlášť ty, kteří to dají poctivě sami, a zvlášť ty, kteří zatím nemůžou sami bloudit po lese
Dětská liška bude celá po turistických značkách podle turistické mapy.
Startovat můžete kdykoli mezi 9 – 12 h   Limit 4 hodiny.
Budeme nejradši, když budete závodit ve dvojicích. Může vás být i víc, ale ceny budou jako pro dvojici, takže se pak budete muset podělit
Na startu dostanete mapu a arch na prokázání nalezení lišky a odpovědi na otázky.
Lišky budete hledat pomocí mapy a dvou (tří) fotek ke každé lišce.
•  Podle mapy dojdete po turistické značce do místa vyznačeného červeným kroužkem.
•  Na první fotce bude toto místo, podle té fotky poznáte, že jste správně. Zde nic nenajdete.
•  Z tohoto místa se rozhlédněte a hledejte místo, které je na druhé fotce (to už není na turistické značce). Tam najdete lišku a u ní orienťákové kleště a otázky.
•  V archu kleštěmi procvakněte příslušné políčko.
•  Ve většině případů si otázky budete moci odtrhnout, vzít s sebou a odpovědět na ně kdykoli později. Pokud tam už náhodou budou zbývat jen poslední otázky, tak je tam nechte a vyfoťte si je.
•  Odpovědi pak zaznamenávejte do archu. Většina odpovědí bude jen výběr možností a vy většinou zapíšete jen písmeno nebo číslo.
S sebou potřebujete něco spolehlivého na psaní. Hodí se fólie zejména jako pytlík na trhací otázky. Když bude pršet, doporučuju i druhou fólii na mapu.
Mobil během závodu nepoužívejte k něčemu, co by vám pomohlo k lepším výsledkům. Nezjišťujte s jeho pomocí odpovědi na otázky, nepoužívejte v mobilu mapy, a to ani bez polohy umístění. Na hodiny na mobilu se koukat můžete a nastavit si budík na blížící se limit taky můžete . Mobil si ale s sebou vezměte. Kdyby se něco stalo, ať můžete volat.
Hodnocení:  za nalezení lišky získáte body, za správné odpovědi získáte body, za rychlejší čas získáte více bodů. Systém bodování bude zveřejněn až na startu. Cílem je získat co nejvíc bodů.

Přihláška

  • 2. borec při závodech dvojic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

css.php