Šumava – 21.1.2017

Třetí víkend v lednu slavil prachatičák Jakub společně se svým psem Jonatánem narozeniny. Jakubovi bylo 55x víc než Jontíkovi. V sobotu jsme nejdřív vyrazili s Nepustilama, Michlíkama a druhým Honzou Čermákem do Stožce na běžky. Pohybovali jsme se kolem Švarcenberského kanálu v oblasti Plešného jezera a Jeleních Vrchů. Trasa cca 29 km, stopy perfektně upravené pro klasiku i bruslení, plechové nebe. Jediný mráček bylo občerstvení na Jelenkách zavřené kvůli EET.

Večer se slavilo na salaši Jirky Přibyla. Jakubovi se sešlo několik obligátních flašek, dort z vánočního salátu, ovarová hlava a další dary, Jontík se musel spokojit s pár kostičkama. Hlavní atrakcí byly dva kotle na sněhu za salaší. V menším se svařoval „šakalí dech“, ve větším normovaném na 8 hříšníku, se prohřívali kamarádi, popíjeli obsah menšího kotlíku a občas vylezli, aby se vyváleli ve sněhu. Historický rekord v počtu současně se škvařících hříšníků je prý 18.

V neděli jsme vstávali opatrně a začátek ve stopě nad Vimperkem jsme rozhodně nepřepálili a trasa byla sotva poloviční. I tak byl víkend hodnocen *****

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

css.php