Liška 21.10.2023

HON NA LIŠKU 

51. ročník horolezeckého orienťáku, kde záleží víc na chytrosti než na rychlosti

Datum:            21.10.
Místo:              Restaurace V Ráji, stejně jako předloni a mnohokrát před tím . Pro nováčky: Ráj 7, Mšeno.

Pozor:  od 2. říjnového týdne až do listopadu má být uzavírka silnice mezi Vojtěchovem a Rájem. Kdo přijede od Kokořína, bude muset z Vojtěchova ten kousek dojít pěšky 🙂

3 kategorie:    Tentokrát uděláme  dospělí,  děti bez doprovodu rodičů, děti s doprovodem rodičů
Přihlašování:  prosíme, hlaste se do 17.10. buď přes online přihlášku na webu hk-rac.cz viz níže nebo na mail pavelhokr@centrum.cz . Zajímá nás pouze jméno (přezdívka) a kategorie, jde nám pouze o to, kolik máme vytisknout map. Do přihlášky připište do poznámky kategorii dětská / dospělá. U dětské kategorie se zatím nemusíte rozhodovat, jestli s doprovodem dospělého nebo bez doprovodu, mapa bude stejná.
18.10. budeme tisknout mapy podle počtu přihlášených.
Startovné:      200 na dospělou dvojici, 150 na dětskou dvojici (skupinku)

Dospělí:         Startovat můžete kdykoli mezi 9 – 11 h,  Limit 5 hodin.
Závodí se ve dvojicích. Jiný počet než 2 bude s nevolí tolerován, ale pokud připouštíte možnost, že se dostanete na bednu, tak ten počet 2 dodržte
S sebou potřebujete něco spolehlivého na psaní. Hodí se fólie zejména jako pytlík na trhací otázky. Když bude pršet, doporučuju i druhou fólii na mapu. Kompas záleží na vás, jestli ho chcete při orientaci v mapě, jinak potřeba není. Lezecké pomůcky nepotřebujete.
Mobil během závodu nepoužívejte k něčemu, co by vám pomohlo k lepším výsledkům, jako třeba zjistit, kde to jsem. Na hodiny na mobilu se koukat můžete a nastavit si budík na blížící se limit taky můžete
Na startu dostanete mapu se zakreslenými liškami a arch na prokázání nalezení lišky a odpovědi na otázky. Každá liška bude papír s obrázkem lišky a u ní budou orienťákové kleště. V archu kleštěmi procvaknete příslušné políčko. Do 20 metrů od lišky budou otázky. Ve většině případů si otázky budete moci odtrhnout, vzít s sebou a odpovědět na ně kdykoli později. Pokud tam už náhodou budou zbývat jen poslední otázky, tak je tam nechte a vyfoťte si je. Odpovědi pak zaznamenávejte do archu. Většina odpovědí bude jen výběr možností a vy většinou zapíšete jen písmeno nebo číslo, ať se nám to pak snadněji hodnotí
Hodnocení:  za nalezení lišky získáte body, za správné odpovědi získáte body, za překročení limitu ztratíte body. Systém bodování bude zveřejněn až na startu. Sice to všichni vědí, ale nemůžeme to nenapsat: Dvojice s největším počtem získaných bodů se stává vítězem a tím na tuto dvojici připadá povinnost pořádat následující ročník lišky.

Děti:             Pro děti máme 2 kategorie: s doprovodem dospělých a bez doprovodu dospělých. Průběh závodu (lišky, mapa, otázky) je pro obě kategorie totožný. Jde jen o to, abychom při vyhlášení hodnotili zvlášť ty, kteří to dají poctivě sami, a zvlášť ty, kteří zatím nemůžou sami bloudit po lese
Dětská liška bude celá po turistických značkách podle turistické mapy.
Startovat můžete kdykoli mezi 9 – 12 h   Limit 4 hodiny.
Budeme nejradši, když budete závodit ve dvojicích. Může vás být i víc, ale ceny budou jako pro dvojici, takže se pak budete muset podělit
Na startu dostanete mapu a arch na prokázání nalezení lišky a odpovědi na otázky.
Lišky budete hledat pomocí mapy a dvou (tří) fotek ke každé lišce.
•  Podle mapy dojdete po turistické značce do místa vyznačeného červeným kroužkem.
•  Na první fotce bude toto místo, podle té fotky poznáte, že jste správně. Zde nic nenajdete.
•  Z tohoto místa se rozhlédněte a hledejte místo, které je na druhé fotce (to už není na turistické značce). Tam najdete lišku a u ní orienťákové kleště a otázky.
•  V archu kleštěmi procvakněte příslušné políčko.
•  Ve většině případů si otázky budete moci odtrhnout, vzít s sebou a odpovědět na ně kdykoli později. Pokud tam už náhodou budou zbývat jen poslední otázky, tak je tam nechte a vyfoťte si je.
•  Odpovědi pak zaznamenávejte do archu. Většina odpovědí bude jen výběr možností a vy většinou zapíšete jen písmeno nebo číslo.
S sebou potřebujete něco spolehlivého na psaní. Hodí se fólie zejména jako pytlík na trhací otázky. Když bude pršet, doporučuju i druhou fólii na mapu.
Mobil během závodu nepoužívejte k něčemu, co by vám pomohlo k lepším výsledkům. Nezjišťujte s jeho pomocí odpovědi na otázky, nepoužívejte v mobilu mapy, a to ani bez polohy umístění. Na hodiny na mobilu se koukat můžete a nastavit si budík na blížící se limit taky můžete . Mobil si ale s sebou vezměte. Kdyby se něco stalo, ať můžete volat.
Hodnocení:  za nalezení lišky získáte body, za správné odpovědi získáte body, za rychlejší čas získáte více bodů. Systém bodování bude zveřejněn až na startu. Cílem je získat co nejvíc bodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

css.php