JAR-promítání 14.1.2020

JAR-promítání 14.1.2020

Dračí hory

Kdo by se chtěl dozvědět o Dračích horách víc než je v Račence a naše fotky ještě neviděl, může přijít 14. 1. v 19:30 do klubovny SC UK, Bruslařská 10 v Hostivaři.
O čem budeme vyprávět?
O trampování liduprázdnou divočinou.
uKhahlamba (hradba z kopí) – je domorodý název Dračích hor, kudy prochází jeden z nejkrásnějších treků světa. Třítisícové štíty spadají strmými čedičovými srázy z náhorních plošin království Lesotha do jihoafrického státu KwaZulu-Natal. V Dračích horách se nám plnily všechny trampské i cowboyské sny. Spali jsme v jeskyních, večer vyli kolem nás sveřepí šakali, nad kolmými stěnami se vznášeli orlosupi, ráno jsme si užívali romantický východ slunce nad jedním z nejvyšších vodopádů světa Tugela Falls.
Spodní partie Dračích hor jsou tvořeny pískovci, ve kterých přívaly vod vymlely hluboké kaňony, tisíce jeskyní, převisů a skalních mostů. Některé z jeskyní jsou vyzdobeny pravěkými malbami Bushmanů, díky kterým se celá oblast dostala do seznamu Světového dědictví UNESCO. Tropické svahy jsou porostlé obrovskými cykasy, aromatické květy lákají motýly a strdimily. Navzdory své nevšední kráse jsou Dračí hory liduprázdné. Během 4 týdnů jsme na 300 km dlouhé hřebenovce kromě lesotských pastevců, stád polodivokých koní, několika antilop a tlup paviánů potkali jen 7 turistů (z toho dva Brňáky). Na rozdíl od Krugerova národního parku, kde občas počty návštěvníků převyšují počty zvířat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

css.php