Choustník 23.5.2020

Choustník 23.5.2020

výsledky najdete v rubrice WRC

Memoriál Luboše Koubíka

 text pozvánky na Choustník 2020, přijatý na zasedání krizového štábu

Ahoj kamarádi,

akce Choustník 2020 se bude konat 23.5. ve stylu bikepackingových akcí. Pojedete po stanovené  trase  na Chválkov. Trasa vede od metra Opatov, Týnec, Benešov, Mladou Vožici  do Chválkova. Na trase doporučujeme navštívit  Velký Blaník (velká nepovinná výzva bohatě bodovaná, a navíc příslib otevřeného občerstvení s párky).

Trasa bude připravena ve verzi pro Mapy.cz  nebo Garmin, bude povoleno používat mobily i gps. Chystáme i tištěný itinerář s popisem trasy podle našeho velkého učitele Karla.

  • Varianta *long*           je s limitem 12 hodin a startem v sobotu 7:00  na metru Opatov. Tam dle zájmu naložíme dodávku vašima věcma na přespání.  Délka trasy je cca 130 km.
  • Varianta *standard*   je s limitem 10 hodin. Start v 8:30 na nádraží v Benešově. Také s možností naložení věcí do dodávky. Trasa cca 80 km.
  • Varianta *jedu z hájovny naproti*  –  symbolická varianta pro lenochy, starce, děti a těhotné ženy bodovaná symbolicky až za dlouhými trasami. Start hájovna 11:00, trasa do 60 km.

Rozhoduje počet bodů podle délky trasy, bonusové kontroly a výsledný čas.  Info o možnosti   Stoptimu budou na startu.

Důležité je dostat se i zpátky. Nechystáme žádný autobus. Věci na spaní zase můžeme odvézt do Prahy.  Zpátky se dá jet zase na kole, nebo s pomocí vlaku. Pokud si budete zajišťovat z Chválkova odvoz  autem, tak nabídněte volná místa.

Hájovna bude otevřená až od soboty,  nejezděte v pátek.  Po závodě bude místo tradiční gulášovky překvapení šéfkuchaře Pavla  a samozřejmě pivo z okénka.

Napište do poznámky v přihlášce, jakou trasu chcete jet.

Instrukce pro závod

Uzávěrka přihlášek ve středu 20.5.

Start Long v sobotu 23.5. u metra Opatov v 7:00, od zastávek autobusů směrem k D1 na malé parkoviště. Tam bude možnost naložit věci do auta pořadatelů.

Start Standard je v 8:30 na parkovišti u nádraží Benešov, možnost naložit věci do auta pořadatelů.

Start „Jedu naproti“ do 11:00 hájovna Chválkov – klasická orienťácká mapa s několika kontrolami pro výlet po okolí.

Startovné 200 Kč, poplatek za zázemí na hájovně 100 Kč na osobu. V ceně orientační mapa trasy a teplé jídlo na hájovně.

Trasu ve formátu GPX si nahrajte do mobilu nebo navigace. Na startu obdržíte orientační mapku s vyznačenou trasou, mapa je vzhledem k měřítku jen pomůcka. K mobilu doporučujeme powerbanku.
Trasa ke stažení https://uloz.to/tamhle/WPcLrzyvJ1sm a
https://uloz.to/tam/edit/e24f323d-f676-4829-8bcf-a0f391788a9a

Pravidla závodu Long a Standard: 

projetí trasy určené pořadatelem na čas s bonusovou kontrolou Velký Blaník. Časový limit 12 hodin včetně stoptimu. Nejedná se o orienťák, trasa je daná. Strategie pro vítězství je dobře rozložit síly a neuštvat se v půlce. Držte se alespoň ve dvojicích a ve sjezdech zbytečně neriskujte. Projetí kontrol je povinné. Helma nutná, trasa je vhodná pro horské kolo, na gravelbiku jen pro opravdové drsňáky.

Na webu Mapy.cz, kde bude přihlášeni svým heslem si přes tlačítko Nástroje dejte Import GPX a vyberte staženou trasu závodu.  Tu dejte Uložit do své složky a budete jí mít k dispozici i v telefonu.

zdraví

  Vláďa Martinovský a   J. Pavouck Tichý

vladimirmartinovsky@seznam.cz 

na fotce tančící (Pavouck) s vlkem v pozadí Velký Blaník

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

css.php